גן ביחד עם תמי

על גן ביחד עם תמי

"גן ביחד עם תמי" הוא מסגרת של פגישות שבועיות, דו-שבועיות או תלת-שבועיות המונחות על-ידי גננות, במטרה ליצור תהליך הדרגתי של ניתוק מהבסיס הבטוח של האם ושל האב, וחיבור לבסיס בטוח חדש של גננת ושל ילדים, וכהכנה  למעבר ל"גן אמיתי".

הפעילות מאפשרת להורה ולילד לבוא יחד לגן, ולהישאר יחד בכל שעות היום. כל פגישה אורכת שלוש שעות, מיועדת להורה, לסבתא או למטפלת עם הילד. הפגישות מתקיימות באולם שנראה כמו "מיני גן ילדים", שמאפשר התנסות במסגרת קבועה של גן עם גננת מנהיגה, במטרה לספק סביבה חמה ובטוחה. המחשבה היא על חוויית ההתפתחות של הילד כשההורה נוכח: באמצעות שהייה בגן בנוכחות ההורה, הפעוט יכול ללמוד כיצד מתנהלת פעילות שגרתית בגן (הקראת סיפורים, שירים, זמן יצירה וכדומה), תוך שהוא זוכה לתמיכה רגשית אשר מאפשרת יצירת יחסי אמון עם הסביבה החדשה. גן ביחד עם ההורה, מאפשר לילד להתרגל בהדרגה להשתייכות לקבוצה במשך זמן  משמעותי, עוד לפני הפרידה. החוויה הזו מאפשרת לילד לבטוח בקשר עם ההורה שלו, ובד בבד להתפתח ולהכיר סוג אחר של קשר ושל ביטחון בקבוצת ילדים ובגננת חדשה. בתהליך מונחה, ההורה מאפשר לילד להתרחק בקצב שלו, ובתוך כך ליצור תשתית לביטחון במקום החדש, בדמויות הנוספות ובילדים האחרים.

הלמידה בגן שלנו,  נעשית בעיקר באמצעות ההתנסות והחוויה הפיסית. הפעוט מפתח את חושיו על-ידי חשיפה לצליל, לצבע, לטעם, לריח ולתנועה, שמותאמים לצרכיו וליכולותיו. במסגרת תכני הגן נחשפים הפעוטות ברמה החווייתית גם לחגים, לעונות השנה ולימי הולדת.

סדר היום שלנו נבנה בקפידה תוך חשיבה על בחירת סוגי הפעילויות משך כל פעילות ופעילות והרצף שלהן בסדר היום.

 

מעט על תמי הגננת:

תמי דורון שפיצר, אמא לשני בנים- אורי ועמית, בעלת תואר ראשון בחינוך עם התמחות במוסיקה. גננת מנוסה הן בגנים קיבוציים והן בגנים פרטיים. בהובלתה של מלכה דונסקי הקימו יחד את "גן ביחד" שבדיאדה לפני למעלה מעשר שנים ומאז עוסקת בכך בשימחה ובאהבה גדולה במקביל לעבודתה בגנים.

Happy daughter playing with her mother on the floor of a room at home

גן ביחד מיועד לפעוטות בני שנה עד שלוש

בימי רביעי בין השעות 9:00-12:00

תמי 054-3451814

 

צור קשר

רחוב הנחילות 2 פינת הגליל, כרכור

077-7660650

153-777660650

elementdnc@gmail.com